Baterie umywalkowe – jak dobrać?

Dom i ogród
Baterie umywalkowe – jak dobrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z baterii umywalkowej i zlewozmywakowej korzysta się przynajmniej kilka razy dziennie, w kuchni jeszcze częściej podczas gotowania, gdy bez przerwy trzeba przepłukać ręce, myć produkty czy naczynia. Dlatego dobrze dobrane baterie umywalkowe łazienkowe i zlewozmywakowe do kuchni gwarantują niezauważalność czynności ich użytkowania. Bo nie ma nic gorszego jak najprostsza czynność, która wymaga kilku towarzyszących, by zakończyła się powodzeniem.

Jak dobrać baterie – montaż

Pierwszym kryterium wyboru baterii jest jej sposób montażu, który zależy od techniki poprowadzenia w danym obiekcie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Do wyboru są dwie opcje, czyli bateria montowana bezpośrednio w ścianie lub baterie stojące – sztorcowe. Montuje je się również dwojako: na obrzeżu umywalki lub zlewozmywaka i w drugim wariancie- w podłodze. Aktualnie największą popularnością cieszą się baterie montowane bezpośrednio do umywalki i zlewozmywaka.

Jak dobrać baterie – z kurkami czy mieszaczem wody

Kolejne kryterium wyboru baterii to zakup baterii z tradycyjnymi kurkami lub z jednouchwytowym mieszaczem wody. Mieszacz wody umożliwia regulację temperatury i strumienia wody jedną dźwignią. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność wody do 30% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Trzeba jednak pamiętać, że szczególnie w przypadku kuchni to rozwiązanie może okazać się chybione, zwłaszcza przy gazowym ogrzewaniu wody. Mieszacz może spowodować zbyt szybkie kończenie procesu ogrzewania wody i z kranu będzie leciała woda zimna. Wówczas każde użycie, umycie jednej szklanki będzie generowało sporo stresu.

Korzyści z perlatora

Perlator to niewielkie sitko zamontowane na końcu wylewki baterii, jego zadaniem jest napowietrzenie wody. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma cały czas wrażenie, że strumień wody z jakiego korzysta jest intensywny, gdy w rzeczywistości woda wypływa z niego wąskim strumieniem. Perlator umożliwia zaoszczędzenie nawet 60% wody, zimnej i ciepłej. Ten skromny dodatek do baterii będzie szczególnie przydatny w designerskich, małych umywalkach, umieszczanych na powierzchni blatu. Ogranicza on ciśnienie przepływu wody i rozbija ją na drobne cząsteczki, dzięki temu w zetknięciu z dnem umywalki woda nie będzie gwałtownie się od niego odbijała chlapiąc na cały blat szafki. Takie rozwiązanie jeszcze szczególnie przydatne w baterii zlewozmywakowej w kuchni, umożliwia ono praktyczniejsze wykorzystanie strumienia wody.

Innym rozwiązaniem związanym z przepływem wody jest regulator, który pozwala na stałe ustawienie strumienia wody, choćby na poziomie 6l/min. Gdy chce się go powiększyć użytkownik napotyka na lekki opór a czasem musi nacisnąć dodatkowy przycisk. Każdorazowo zatem musi świadomie w razie potrzeby zwiększyć tempo przepływu strumienia wody. To ekonomiczne rozwiązanie a jednocześnie bardzo pożyteczne, gdy w domu są dzieci.

Na podobnej zasadzie w umywalkach działa blokada przepływu gorącej wody, na stałe wbudowana w baterii. To również korzystne rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak automatyzacja przemysłu wpływa na optymalizację pracy hali produkcyjnej?
Jak automatyzacja przemysłu wpływa na optymalizację pracy hali produkcyjnej?
Automatyzacja przemysłu to proces, który odgrywa coraz większą rolę w optymalizacji pracy hali produkcyjnej.
Jak personalizować skórzane paski do zegarków dla idealnego dopasowania?
Jak personalizować skórzane paski do zegarków dla idealnego dopasowania?
Odkryj, jak idealnie dopasować skórzany pasek do zegarka, aby zapewnić wygodę i styl. Dzięki naszym wskazówkom łatwo dostosujesz pasek do swoich potrzeb.
Jak wybrać odpowiednie ochraniacze dla twoich dłoni?
Jak wybrać odpowiednie ochraniacze dla twoich dłoni?
Poradnik krok po kroku do wyboru idealnych ochraniaczy dla twoich dłoni. Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dłonie i poprawić bezpieczeństwo podczas trenowania.
Ostatnie wpisy