Baterie umywalkowe – jak dobrać?

Dom i ogród
Baterie umywalkowe – jak dobrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z baterii umywalkowej i zlewozmywakowej korzysta się przynajmniej kilka razy dziennie, w kuchni jeszcze częściej podczas gotowania, gdy bez przerwy trzeba przepłukać ręce, myć produkty czy naczynia. Dlatego dobrze dobrane baterie umywalkowe łazienkowe i zlewozmywakowe do kuchni gwarantują niezauważalność czynności ich użytkowania. Bo nie ma nic gorszego jak najprostsza czynność, która wymaga kilku towarzyszących, by zakończyła się powodzeniem.

Jak dobrać baterie – montaż

Pierwszym kryterium wyboru baterii jest jej sposób montażu, który zależy od techniki poprowadzenia w danym obiekcie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Do wyboru są dwie opcje, czyli bateria montowana bezpośrednio w ścianie lub baterie stojące – sztorcowe. Montuje je się również dwojako: na obrzeżu umywalki lub zlewozmywaka i w drugim wariancie- w podłodze. Aktualnie największą popularnością cieszą się baterie montowane bezpośrednio do umywalki i zlewozmywaka.

Jak dobrać baterie – z kurkami czy mieszaczem wody

Kolejne kryterium wyboru baterii to zakup baterii z tradycyjnymi kurkami lub z jednouchwytowym mieszaczem wody. Mieszacz wody umożliwia regulację temperatury i strumienia wody jedną dźwignią. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność wody do 30% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Trzeba jednak pamiętać, że szczególnie w przypadku kuchni to rozwiązanie może okazać się chybione, zwłaszcza przy gazowym ogrzewaniu wody. Mieszacz może spowodować zbyt szybkie kończenie procesu ogrzewania wody i z kranu będzie leciała woda zimna. Wówczas każde użycie, umycie jednej szklanki będzie generowało sporo stresu.

Korzyści z perlatora

Perlator to niewielkie sitko zamontowane na końcu wylewki baterii, jego zadaniem jest napowietrzenie wody. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma cały czas wrażenie, że strumień wody z jakiego korzysta jest intensywny, gdy w rzeczywistości woda wypływa z niego wąskim strumieniem. Perlator umożliwia zaoszczędzenie nawet 60% wody, zimnej i ciepłej. Ten skromny dodatek do baterii będzie szczególnie przydatny w designerskich, małych umywalkach, umieszczanych na powierzchni blatu. Ogranicza on ciśnienie przepływu wody i rozbija ją na drobne cząsteczki, dzięki temu w zetknięciu z dnem umywalki woda nie będzie gwałtownie się od niego odbijała chlapiąc na cały blat szafki. Takie rozwiązanie jeszcze szczególnie przydatne w baterii zlewozmywakowej w kuchni, umożliwia ono praktyczniejsze wykorzystanie strumienia wody.

Innym rozwiązaniem związanym z przepływem wody jest regulator, który pozwala na stałe ustawienie strumienia wody, choćby na poziomie 6l/min. Gdy chce się go powiększyć użytkownik napotyka na lekki opór a czasem musi nacisnąć dodatkowy przycisk. Każdorazowo zatem musi świadomie w razie potrzeby zwiększyć tempo przepływu strumienia wody. To ekonomiczne rozwiązanie a jednocześnie bardzo pożyteczne, gdy w domu są dzieci.

Na podobnej zasadzie w umywalkach działa blokada przepływu gorącej wody, na stałe wbudowana w baterii. To również korzystne rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak numizmatyka wpływa na zrozumienie historii i kultury – przewodnik dla miłośników kolekcjonowania monet
Jak numizmatyka wpływa na zrozumienie historii i kultury – przewodnik dla miłośników kolekcjonowania monet
Odkryj świat numizmatyki i zrozum, jak kolekcjonowanie monet pomaga lepiej zrozumieć historię i kulturę. Przewodnik pełen wskazówek dla miłośników i kolekcjonerów z srebra i złota.
Zasady prawidłowego użytkowania wapozonu, foteli masujących i torebek do sterylizacji dla optymalnej higieny i relaksu
Zasady prawidłowego użytkowania wapozonu, foteli masujących i torebek do sterylizacji dla optymalnej higieny i relaksu
Odkryj sekrety utrzymania czystości i relaksu za pomocą wapozonu, foteli masujących i torebek do sterylizacji. Dowiedz się, jak prawidłowo je użytkować dla optymalnej higieny i relaksu.
Jak dobrze przygotować się do sezonu łowieckiego? Praktyczne wskazówki i niezbędny sprzęt
Jak dobrze przygotować się do sezonu łowieckiego? Praktyczne wskazówki i niezbędny sprzęt
Poradnik dla myśliwych przed sezonem łowieckim. Przygotuj się skutecznie i dowiedz się, jakie sprzęt jest niezbędny podczas polowań.
Ostatnie wpisy