Jakich opakowań użyć w transporcie?

Handel
Jakich opakowań użyć w transporcie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wielokrotnie zdarza się, że dostarczane pudło jest porwane, a zapakowane w nie rzeczy nie nadają się już do dalszego użytku. Mogłoby się przecież wydawać, że to, jakich opakowań użyjemy, nie ma najmniejszego znaczenia. Równie dobrze mogą się sprawdzić przecież stare kartony, w których trzymamy niepotrzebne nam rzeczy, co dobrej jakości pudła, prawda? Sytuacja nie jest taka prosta, a jeżeli nie chcemy uszkodzić podczas transportu przewożonych rzeczy, lepiej zadbać o to, w czym je przewozimy.

Rodzaje opakowań

Zastanawiając się nad tym, jak uniknąć katastrofy związanej z przewozem rzeczy, warto zajrzeć na strony oferujące sprzedaż wszelkiego rodzaju opakowań. Przykładowo firma Janbox oferuje nie tylko gotowe kartony, ale również możliwość zaprojektowania własnych opakowań. Warto zdecydować się na takie rozwiązania, jeżeli przewożone przez nas towary są nietypowych rozmiarów lub kształtów i dobrze zabezpieczyć je w dodatkowy sposób. Przykładowo okrągłe przedmioty lepiej jest zapakować w opakowanie o kształcie tuby, niż martwić się wypełnieniem prostokątnego kartonu.

Zanim jednak zabierzesz się za projektowanie własnych opakowań, zorientuj się, czy na rynku nie znajdują się takie, które odpowiadają Twoim potrzebom. Najczęściej możesz znaleźć oferty na:

Opakowania klapowe

Do najczęściej wybieranych do transportu form pakowania należą między innymi opakowania klapowe. Wykorzystywane są podczas przeprowadzek, ale też do transportu czy magazynowania. To najpopularniejszy rodzaj, także przez swoją korzystną cenę. Największe pudełka klapowe mogą zawierać w sobie ciężar aż pięćdziesięciu kilogramów, przez co stały się tak popularne podczas przeprowadzek.

Opakowania fasonowe

Równie popularne, co opakowania klapowe, są kartony fasonowe. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że występują w złożonych formach oraz niestandardowych kształtach, przez co wyróżniają się na rynku opakowań. Kartony fasonowe stworzone z tektury trzy lub pięciofalistej są odporne na przeciążenia, a także odporne na różnego rodzaju zniszczenia. Oczywiście, nie znaczy to, że są niezniszczalne – świetnie nadają się jednak do transportu, bo nie tak łatwo jest je uszkodzić, co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo przewożonych rzeczy.

Opakowania FEFCO

Normy europejskie dotyczą także tego, w jaki sposób stworzone powinny zostać opakowania. Tak zwany katalog FEFCO jest uniwersalnym i powszechnie stosowanym zbiorem podstawowych wzorów opakowań kartonowych w całej Europie. Jeżeli nie jesteś pewien, czy opakowania, które chcesz zakupić, na pewno wytrzymają podróż, warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł. W katalogu znajdują się konkretne rysunki i oznaczenia, dzięki którym w nieskomplikowany sposób znajdziesz to, czego potrzebujesz. Stworzony został bowiem właśnie po to, by wyeliminować problematyczne i długie opisy, które często dostarczają zbyt wiele informacji. W takim przypadku wybór produktu jest niepotrzebnie komplikowany. Dzięki uniwersalności produktów FEFCO będziesz mógł zakupić odpowiednie opakowania skąd tylko zapragniesz, a co równie istotne – producenci w wygodny dla obu stron sposób będą w stanie je połączyć! Wystarczy, że powiesz, które modele z katalogu Cię interesują.

Pudła FEFCO również można podzielić na kilka rodzajów. 

  • pudła klapowe;
  • pudła teleskopowe (posiadają wieko oraz spód i złożone są z kilku, zachodzących na siebie teleskopowo części);
  • pudła składane (posiadają dno i składane są w taki sposób, by utworzyć minimum dwie ściany boczne, a także pokrywę; co ciekawe, mogą zawierać one również uchwyty);
  • pudła wsuwane (tworzy się je przez nachodzące na siebie części);
  • pudła trwale łączone (niezbędne w ich przypadku jest wcześniejsze sklejenie lub zszycie);

Dodatkowe pomoce

W przypadku pakowania produktów do transportu równie istotny, co wybór odpowiedniego opakowania, jest wybór dodatkowych elementów paczki. Nie zapominaj o właściwym wypełnieniu pudła. Kształt przewożonych rzeczy rzadko kiedy idealnie dopasowuje się do kartonu, a w przypadku przewożenia produktów delikatnych, warto zadbać o wypełnienie opakowania folią bąbelkową. Nie zapomnij też o właściwym opakowaniu produktów z zewnątrz. Świetnie sprawdzą się w tej kwestii strecze, dzięki którym zminimalizujesz ryzyko przerwania pudła. Niezbędne są również specjalne taśmy pakowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Technologie przyszłości: adaptacja nowoczesnych rozwiązań w codziennym życiu
Technologie przyszłości: adaptacja nowoczesnych rozwiązań w codziennym życiu
Odkryj, jak technologie przyszłości zmieniają nasz codzienny świat. Dowiedz się, jak adaptować nowoczesne rozwiązania, by żyć wygodniej.
Proces siwienia włosów – jak peptydy i naturalne składniki mogą pomóc w walce z siwymi włosami
Proces siwienia włosów – jak peptydy i naturalne składniki mogą pomóc w walce z siwymi włosami
Chroń swoje włosy przed siwieniem dzięki siłę peptydów i naturalnych składników. Dowiedz się więcej o skutecznym zaradzeniu siwieniu bez działania chemicznym.
Dlaczego automatyzacja procesów w przemyśle jest niezbędna?
Dlaczego automatyzacja procesów w przemyśle jest niezbędna?
Automatyzacja procesów w przemyśle stała się niezbędnym elementem w erze nowoczesnego rozwoju technologicznego. Od lat technologia i innowacje rewolucjonizują nasze życie, a przemysł nie jest wyjątkiem. Automatyzacja procesów to wprowadzenie odpowiednichmaszyn, robotów i systemów informatycznych do produkcji, które wykonują powtarzalne zadania.
Ostatnie wpisy
Czym jest waporyzacja?
Czym jest waporyzacja?