Wyposażenie domowej siłowni – co powinno się w niej znaleźć?

Lifestyle
Wyposażenie domowej siłowni – co powinno się w niej znaleźć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie przyrządy powinny znaleźć swoje miejsce w domowej siłowni? Czym się kierować przy ich kompletowaniu? Wiadomo przecież, że mini siłownia w domu to doskonały pomysł, jeśli nie masz czasu na codzienne dojazdy do niej. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać też pieniędzy na karnety. 

Jakie są zalety domowej siłowni? 

Warto jeszcze raz przyjrzeć się zaletom, które niesie za sobą posiadanie siłowni np. w garażu lub piwnicy. Takie umiejscowienie przestrzeni do ćwiczeń pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale także wykorzystanie nawet krótkich przerw na wykonanie choćby kilku ćwiczeń. Dodatkowo do każdego przyrządu jesteśmy jedyni w kolejce i nie musimy czekać. Nie trzeba też obawiać się braku higieny, która bywa problemem w często uczęszczanych siłowniach. To my decydujemy o tym, jaka muzyka płynie z głośników. Nie musimy się też stresować, że  wykonując ćwiczenia słabo, wystawimy się na pośmiewisko – to ważne zwłaszcza dla początkujących. 

Jakie są wady siłowni w domu?

Niestety, ale siłownia w domu ma też wady. Przede wszystkim potrzeba dużo miejsca, a i tak nie zawsze uda się zmieścić wszystkie sprzęty w piwnicy. Własna siłownia wiąże się też ze sporymi kosztami na początku jej organizowania. Możemy wreszcie wykonywać ćwiczenia źle i nie będzie miał kto ich poprawić i pokazać nam, jak wykonywać je prawidłowo.  

Must have domowej siłowni. Czego nie powinno zabraknąć? 

Domowa siłownia powstaje najczęściej w wyniku kompletowania sprzętu, jednak można też  kupować sprzęt według pewnego planu. Co powinno znaleźć się w takim miejscu?

Mata antypoślizgowa

Nie jest to przyrząd do ćwiczeń, ale również może odegrać ważną rolę. W trakcie ćwiczeń domowych powinno się cenić bezpieczeństwo. Mata antypoślizgowa niejednokrotnie może uratować nas od kontuzji.

Drobne akcesoria treningowe

Drobne i niepozorne, ale często bardzo przydatne. Mowa przede wszystkim o macie do ćwiczeń, ale także skakance i gumach mini band.

Sprzęt do ćwiczeń kardio

Bardzo często w domowych siłowniach problemem jest zbyt mała ilość miejsca. Warto tak wygospodarować przestrzeń, aby zmieścił się przynajmniej jeden nieco większy przyrząd do ćwiczeń kardio. W sytuacji faktycznego deficytu powierzchni użytkowej najlepiej spisze się stacjonarny rowerek treningowy. Alternatywą może być też orbitrek. Bieżnia? Opcja raczej dla tych, którzy mają nieco większą siłownię i planują poświęcić większą ilość pieniędzy na jej urządzenie.  

Sprzęt do przeprowadzenia treningu siłowego

Jeśli w naszej siłowni coś jeszcze się zmieści, to niech będzie to zestaw sztang z obciążeniem, ławeczka płaska, stojaki i drążek rozporowy. Dzięki nim nie będziemy musieli gnać na siłownię po to, żeby przeprowadzić dość ambitny trening siłowy. To, co niezbędne, będziemy mieli w domu. 

Kilka hantli i ketli

Kolejne proste akcesoria treningowe, które wykorzystuje się w wielu ćwiczeniach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skompletowanie przynajmniej kilku hantli i ketli o zróżnicowanych ciężarach. To bardzo urozmaici trening.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie soczewicy czerwonej w kuchni gastronomicznej – przepisy i wskazówki
Zastosowanie soczewicy czerwonej w kuchni gastronomicznej – przepisy i wskazówki
Odkryj tajniki kulinarnego wykorzystania soczewicy czerwonej. Poznaj niezwykłe przepisy i wypróbuj nasze sprawdzone porady. Enrich your gastronomic experience with the best use of red lentils.
Jak personalizować skórzane paski do zegarków dla idealnego dopasowania?
Jak personalizować skórzane paski do zegarków dla idealnego dopasowania?
Odkryj, jak idealnie dopasować skórzany pasek do zegarka, aby zapewnić wygodę i styl. Dzięki naszym wskazówkom łatwo dostosujesz pasek do swoich potrzeb.
Poznaj magię wina bezalkoholowego
Poznaj magię wina bezalkoholowego
Odkryj magię wina bezalkoholowego - smak, radość i korzyści zdrowotne w jednym kieliszku. Ciesz się pełnią winiarskiego doświadczenia, bez alkoholu.
Ostatnie wpisy